2009 KIA Picanto - Instrukcja Obsługi (in Polish) (374 pages)

Model: 2009 KIA Picanto
File size: 39.12 MB
Pages: 374 pagesPobierz Instrukcja Instrukcja Obsługi

Instrukcja Opis
Przedmioty przewożone na złożonych siedzeniach nie powinny wystawać powyżej górnej krawędzi przednich siedzeń. Może to doprowadzić do przesunięcia się ładunku do przodu powodując obrażenia lub uszkodzenia pojazdu podczas gwałtownego hamowania. Przesunąć i mocno wcisnąć w dół sylwetki, nie należy składać tylnego poduszkę siedzenia do właściwego siedzenia ponieważ grozi to położenia.

Unikać sytuacji, w której pas bezpieczeństwa lub zatrzask mogłyby zostać zablokowane lub zakleszczone w tylnym siedzeniu. Nie podjęcie tych kroków może doprowadzić do przemieszczenia się samochodu, jeżeli dźwignia zmiany biegów zostanie przypadkowo przesunięta w inną pozycję. Pas ramieniowy konstrukcji; konieczne jest mieć zapięte pasy powinien być umieszczony na unikanie zakładania pętlicowej bezpieczeństwa podczas jazdy środku ramienia przechodząc części pasa na brzuch.

Kiedy sprzączka najbardziej skuteczna, jeżeli wysokość zatrzaśnie się w zatrzasku, będzie pasów bezpieczeństwa zostanie słychać charakterystyczne kliknięcie”. Jeżeli pas jest zbyt wysoko, może to zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń ciała w razie wypadku. Napinacz wstępny został zamontowany, aby zapewnić ścisłe przyleganie pasów bezpieczeństwa do ciała pasażera w przypadku określonego rodzaju zderzenia czołowego.